Petr Skondrojanis HR inak - naozaj nie sú kvalitní ľudia alebo ich nevieme prilákať?

Petr Skondrojanis

Petr Skondrojanis je nielen otec, nenapraviteľný individualista, srdcom Aténčan, "proč" aktivista, slobodný človek ale aj spoluzakladateľ a zároveň hnací motor projektu Cocuma. Projekt, ktorý mení pohľad na hľadanie práce a HR nielen v Českej republike.

Idea vytvořit Company Culture Market (Cocuma) vznikla, když jsem podruhé vstoupil do recruitmentu a rozhodl se, že nechci obchodovat s lidmi, ale chci přitáhnout kandidáty k něčemu opravdovému, k firmě samotné. Začínal jsem každý projekt kulturním auditem a hledáním firemní rezonance. Tu jsem pak odprezentoval v pracovním inzerátu a zjistil jsem, že mi přicházejí mnohem motivovanější uchazeči, kteří opravdu chtějí do té konkrétní firmy a dělat tu konkrétní práci.

Petr Skondrojanis

Prečo sme Petra pozvali?

"Petra treba jednoducho vidieť a zažiť. Dlho som o ňom počúval z rozprávania nášich spoločných kamarátov - Tomáša Hajzlera a Janka Košturiaka. No najlepšie je sa s ním stretnúť a diskutovať. Petr pracuje celý život s oblasti HR a najímania ľudí. Má veľa skúseností, zdravý nadhľad a najmä rozumie potrebám dnešných mladých generácií. Preto sa často pýta: 'Naozaj je málo kvalitných ľudí alebo ich len nedokážete pritiahnuť?'"

"Často jeho názory idú proti prúdu ostatných. Niekedy mu dá čas za pravdu, inokedy nie. No minimálne ma vždy motivovali k zamysleniu."

Michal Poppe

Čo sa na stretnutí dozviete?

  • Ako hovoriť o svojej firme záujemcom o prácu?
  • Akú rolu hrá firemná kultúra? Je dôležitá pre zamestnancov a potenciálnych záujemcov?
  • Ako ju najlepšie zachytiť a prezentovať?
  • Čo láka mladú generáciu? Čo ju motivuje? Na čo počúva?
  • Naozaj dnes nie sú kvalitní ľudia?

Ďalšie zaujímavé informácie

Rozhovor Jána Košturiaka s Petrom Skondrojanisom

back to top