Články a novinky

Aké bolo diskusné stretnutie s Andreou Vadkerti?

Snáď ani na jedno z posledných online stretnutí sme aspoň okrajovo nevynechali tému pandémie COVID-19 a toho, ako sa nás a našich firiem dotýka. Snáď ani na jedno z posledných online stretnutí sme aspoň okrajovo nevynechali tému pandémie COVID-19 a toho, ako sa nás a našich firiem dotýka.

Aké bolo diskusné stretnutie s Pavlem Křepelkou?

Počas viacerých stretnutí uplynulých Let´s talk about, sme sa zaoberali aktuálnymi témou v oblasti riadenia firiem a práce s ľuďmi. Preto sme teraz opäť zvolili veľmi aktuálnu tému a pozvali Pavla Křepelku.

Aké bolo diskusné stretnutie so zakladateľmi lezeckého centra La Skala?

V roku 2017 sa na hranici dvoch mestských častí Žiliny (Bôrik a Solinky) začal stavať neprehliadnuteľný objekt. Celá výstavba spočiatku pripomínala svojím zjavom (vŕtanie dlhých kotviacich pilotov, vysoké piliere, silno industriálny vzhľad) budovanie haly nejakého závodu. Miestny obyvatelia z opodiaľ typovali jej účel, niektorí sa pýtali priamo mesta, tí najviac zvedaví zašli priamo k stavbe a dozvedeli sa, že sa stavia „lezecké centrum“. Dnes, viac ako 3 roky od zahájenia stavby a po 1,5 roku plnohodnotného fungovania, vieme povedať k tejto stavbe omnoho viac. V roku 2017 sa nezačalo stavať iba lezecké centrum. Začal sa stavať SEN

Aké bolo diskusné stretnutie s Jirkom Matějovským?

Počas viacerých stretnutí uplynulých Let´s talk about, sme sa zaoberali témou náboru zamestnancov, písania recruitingových inzerátov, výberu tých najvhodnejších kolegov do tímu, prezentácie firemnej kultúry v rámci HR marketingu. Čím viac a hlbšie sme prenikali do tejto problematiky, stále viac vyvstávala požiadavka, aby sme sa pozreli aj na oblasť, ktorá ide ruka v ruke s touto agendou.

Aké bolo diskusné stretnutie s Andreou Vadkerti?

O koučingu je v dnešnej dobe počuť zo všetkých strán. Využívajú ho špičkový manažéri, preniká do verejnej správy. Zámerom je profesionálny rozvoj jednotlivca i tímu. V snahe sa mu priblížiť čo najviac a do hĺbky sme pozvali Andreu. Pozvali sme ju, aby nás previedla témou neurokoučingu a zároveň aby sa s nami podelila o praktické skúsenosti z jej dlhoročnej praxe.

Aké bolo diskusné stretnutie s Ivanou Císarovou?

Mnohé firmy zápasia s nedostatkom správnych ľudí na správnych miestach. Preto niet divu, že štvrtý ročník LTA sme odštartovali diskusiou s Ivanou Císarovou - skúsenou odborníčkou, ktorá ako head hunter v personálnej agentúre zháňa vhodných ľudí pre svojich klientov. V príjemnom prostredí nadácie Polis sa Ivana podelila o množstvo užitočných rád a tipov týkajúcich sa výberu ľudí do firmy.

Aké bolo diskusné stretnutie s Margarétou Fabiánovou?

Po viacerých stretnutiach týkajúcich sa najmä personálnej oblasti a projektového manažmentu sme sa rozhodli záverečné stretnutie tretej série venovať marketingu. Preto sme boli veľmi radi, že naše pozvanie prijala Margaréta Fabiánová alias Grétka. Miluje marketing už 20 rokov a vďaka veľmi úspešnej celosvetovej kampani pre traktory ZETOR získala Grétka ocenenie marketérka roka 2017. Okrem ZETORU počas svojej bohatej kariéry oživovala viaceré tradičné značky ako napr. VINEA, TOKAJ, Karpatské brandy alebo KINEX a vytvárala nové značky ako napr. Sekt Pálfy alebo Slovakia Ring.

Aké bolo diskusné stretnutie s Mirom Vlachom?

Jasné a presné línie toho ako správne vystavať projekt a ako správne zastrešiť celé projektové riadenie. Od začiatočnej prípravy až po nájdenie si času na rekapituláciu spojenú s oslavou úspešného projektu alebo prijatím nápravných opatrení pri projekte neúspešnom.

Aké bolo diskusné stretnutie s Petrom Hajdučkom?

Máj je mesiac nových začiatkov. Mesiac, v ktorom sme od začiatku chceli pozvať mladého a úspešného podnikateľa. Pozvanie prijal zatiaľ najmladší hosť z prvého aj druhého ročníka Let´s talk about.

Aké bolo diskusné stretnutie s Petrom Skondrojanisom?

Prvé stretnutie Let´s Talk About v roku 2018 sme plánovali s víziu toho, že je potrebné začať akoby „od piky“. V novom roku s novými myšlienkami. V novom roku s novými rozhodnutiami. V novom roku správne a odhodlane pokrivené vyrovnávať, zabudnuté oprášiť a hlavné dobré plnohodnotne rozvíjať. Zavolali sme preto Petra Skondrojanisa, zapáleného šíriteľa myšlienky zdravej a zmysluplnej firemnej kultúry. Zakladateľa projektu COCUMA (Company Culture Market), v ktorom predstavuje firmy s víziou.

Aké bolo diskusné stretnutie s Ľudmilou Kolesárovou?

Tretie stretnutie Let´s Talk About ročníka 2017/2018 bolo už od začiatku organizované inak. Tému sme nevyberali len s pohľadom upriameným na hlavnú líniu celého ročníka – podpora a rozvoj podnikania, no aj s pohľadom na človeka – veď to tretie sme naplánovali na december. Spolu s Michalom Poppem sme si zároveň povedali, že predvianočné LTA by sme chceli čo najviac priblížiť aj nášmu HOUR – livému sloganu „Prinášať hodnoty“. Voľba hosťa pre tému MARKETING teda nemohla padnúť na nikoho iného ako na Ľudmilu Kolesárovú.

Aké bolo diskusné stretnutie s Róbertom Vlachom?

Diskusný večer s Róbertom Vlachom, zakladateľom portálu Na volné noze a autorom rovnomenného bestselleru bol úplne fantastický. Róbert je človek, ktorý má čítanie, zber informácií a ich zmysluplné odovzdávanie priamo v krvi. Viac ako 17 ročné skúsenosti s podnikaním na voľnej nohe pretavil vo svojej knihe do príjemne „čtivého návodu" ako uspieť.

Aké bolo diskusné stretnutie s Petrom Furmaníkom?

Je možné v roku 2017 ešte ušetriť na daniach a odvodoch? Takto znela hlavná a nosná téma prvého stretnutia cyklu diskusných stretnutí Lets Talk About organizovaných Michalom Poppem a spoločnosťou HOUR, na ktoré prišlo 56 poznania horlivých účastníkov.

back to top